Güçlü Veya Zayıf Masalı

Ormanın birinde gururlu bir tik ağacı ve o ağacının yanında da küçük bir ot yaşarmış. Bu tik ağacı gücüyle övünüp dururmuş. Küçük ot ise tik ağacını her güçlünün de bir gün eğileceğini söyleyerek uyarmaya çalışırmış.

Güçlü Veya Zayıf Masalı

Güçlü ve Zayıf Masalı


Ormanın birinde gururlu bir tik ağacı ve o ağacının yanında da küçük bir ot yaşarmış. Bu tik ağacı gücüyle övünüp dururmuş. Küçük ot ise tik ağacını her güçlünün de bir gün eğileceğini söyleyerek uyarmaya çalışırmış. Ancak tik ağacı ona inanmazmış. Ormanda güçlü bir rüzgar çıktığında tik ağacı dimdik durmuş ancak bitki dik duramamış. Sonra eski hallerine dönmüşler. Ancak günlerden bir gün güçlü bir fırtına çıkmış. Zayıf küçük bitki fırtınaya karşı eğilmiş ancak gururu önemli olan tik ağacı eğilmemiş.


Fırtınaya karşı direnmeye devam etmiş. Ancak fırtına o kadar güçlüymüş ki tik ağacı sonunda dayanamamış ve düşmüş. Bu güçlü fırtına onun sonunu getirmiş. Ardından fırtına dinmiş. Zayıf olan bitki fırtına sonrası eski haline dönerken tik ağacı yok olmuş. Fırtına sonrası etrafına bakınan küçük ot tik ağaçlarının yok olduğunu görmüş. Kısacası gururu kendi canından önemli olan tik ağacı kendi gücünden daha güçlü olan fırtınaya karşı durmayı başaramamış. Gururunu tercih etmesi onun sonuna sebep olmuş.

Tepkileriniz Nedir?

like
31
dislike
51
love
27
funny
6
angry
15
sad
10
wow
6